You are currently viewing Cesta SNP so psom – Počiatok (1.časť)

Cesta SNP so psom – Počiatok (1.časť)

  • Post author:
  • Post category:CESTA SNP
  • Reading time:10 minút čítania

Myšlienka zdolať cestu SNP mi napadla v roku 2021, konkrétne v septembri keď sme spolu s Hektorom a našim najlepším kamarátom Kikom úspešne zdolali celú hrebeňovku Nízkych Tatier ( 5 dňová diaľková turistika). Tie pocity si pamätám doteraz… obidvom sa nám domov išlo veľmi ťažko. Príroda nás vtedy totálne očarila, počasie nám vyšlo na jednotku a celá výprava zožala obrovský úspech. (Viac v BLOGU o Hrebeňovke) Po takomto úniku do divočiny bolo nesmierne ťažké vrátiť sa nazad do všedných dní a nezaujímavého betónového sveta…Práve tento silný moment mi vnukol myšlienku vydať sa na ešte väčšie dobrodružstvo.

Traja králi na Kráľovej Holi

Magický dátum

Pár dní po hrebeňovke som počúval podkast, kde chlapík rozprával o tom ako si plánuje „veľké veci“ na zaujímavé dátumy. Nikdy som nad tým takto nerozmýšľal ale spôsob akým to prezentoval ma celkom zaujal a nakoniec aj inšpiroval. So stále čerstvými spomienkami na hrebeňovku som zavrel oči a videl sa na SNP v magickom roku 2022! Nemám práve dobrú pamäť na dátumy, no rok 2022 si určite navždy zapamatám! Tento rok si to jednoducho sám vypýtal!

lesné víly

Nie som žiadny amatér, no na druhú stranu nie som ani žiaden horský vodca. Som človek čo má od malička pozitívny vzťah k prírode, do ktorej som vždy rád vybehol. Už ako tínejdžri sme s Kikom brázdili lesy a vyhľadávali dobrodružsto. Celý nahodený v maskáčoch, na našich krivých chrbtoch 20kg záťaž a za opaskom mačety a sekery… Čudujem sa, že nás vtedy neriešili žiadne činné orgány:D V dnešnej dobe by to bolo minimálne nedovolené ozbrojovanie a verejné pohoršenie.

Young pistols
Partizáni v Karpatoch, nevychádzajte von!

Pes cez les

Do ozajstnej turistiky ma zasvätil až môj pes a spriaznená duša Hektor. Je to docela veľký – čistokrvný oriešok čiernej farby. Zrodil sa zrejme na dobrej párty, keďže má telo ako vlčiak, medziprstné blany ako labrador a na lebke špicatú „šišinku“ akú majú vačšinou iba kólie. Teraz už viem, že je to dokonalá zmes toho najlepšieho čo les dal 😀

Preteky HDR, Česko
Náš prvý Dogtreking – Nimnica

Zmenežovať denný harmonogram a fyzický výdaj takéhoto psa je určitá zodpovednosť. O to viac ak takýto veľký a aktívny pes plný energie býva v malom byte. Práve táto kombinácia mala za následok, že som sa začal aktívne zaujímať o turistiku. Chodiť so psom do lesa pre mňa nabralo úplne iný rozmer. Turistiku som plánoval na každý voľný víkend a cez týždeň sme zvykli chodiť behať. (Beh som dovtedy neznášal)

Sobota v ťahu – Liptovská osada (prvé bežecké preteky)
Hneď na šupu prvé miesto

Kilometre v nohách – skúsenosti v hlavách

A tak čas plynul … Postupne sme preskúmali skoro celé Malé Karpaty, keďže ich máme zo všetkých pohorí najbližšie. Neskôr sme začali objavovať Malú a Veľkú Fatru, Liptov, Nízke a Vysoké Tatry a túlali sme sa aj v Slovenskom raji. Pochodili sme toho celkom dosť. Od známych po menej známe miesta od jednodňových výletov až po viacdňové pobyty s celodennými turistikami.

Cestou na Ďumbier
Zelené pleso
Slovenský raj – kemping

Za Všetko môže žena !

Po spomínanej Hrebeňovke ( v úvode) sa zdala cesta SNP ako další logický krok v mojej turistickej kariére. Odvahu na túto cestu mi dodal fakt, že pri zdolávaní hrebeňovky sme na trase stretli mnoho SNP-čkarov. Čo ma ale osobne prekvapilo, že žien bolo podstatne viac ako mužov a šokujúce bolo, že vačšina z nich išla úplne sama… No, a tu môj mozog vyhodnotil, že ak to zvládne nežné žieňa, statný a skúsený chlap so psom to musí zhltnúť ako malinu ! Ide sa na SNP !

Štartujeme 16.05.2022 z DEVÍNA ! Sleduj náš Instagram pôjdeme LIVE:)

Pescezles Minčol

Páčil sa ti tento článok? Budem veľmi vďačný ak ho prezdielaš vo svojom okolí. Ja ti za odmenu pripravím zas ďalšiu inšpiráciu na turistiku so psom spolu s fotkami mapkou a krátkym popisom. Takisto mi neváhaj poslať aj tvoje tipy a fotky psov z turistiky. S radosťou ich prezdieľam na našich stránkach.

Vždy budem stáť na strane zvierat, aj keby to malo byť proti ľuďom.

– Pán Šeliem –
Pan seliem

Autorom článku je dobrodruh, ktorého môžeš stretnúť v lese v spoločnosti veľkého čierneho psa a ryšavého kocúra. Tento článok vznikol v tichosti písaním na počítači, ak ma ale chceš vidieť a počuť priamo v akcii, určite sleduj aj náš osobný instagram @panseliem, kde zdieľam „background“ z týchto výletov.